e-kondomy.cz Blog / PEŘÍČKO  / Bylo nebylo…jedno vyvrcholení

Bylo nebylo…jedno vyvrcholení

Dělá to většina. Ano,muži také. A není to nic zavrženíhodného, ačkoliv předstírat orgasmus se prý nesluší. A to vlastně řekl kdo?

Šedesát až osmdesát procent žen a asi třicet procent mužů údajně čas od času předstírá orgasmus. Obecně se takové jednání odsuzuje, sexuální koučové i média tvrdí, že předstírání znamená nedostatek komunikace mezi partnery, nepoctivost a problémy v sexuální oblasti. Je to jako malé, temné tajemství – většina z nás to dělá, většina z nás to bude dělat dál a většina z nás si to dokáže nějak zdůvodnit. Jistě, že žádné předstírání není ideální, falešný orgasmus by se nikdy neměl stát běžnou rutinou. Ale když je to jednou za čas? I přes svou nevalnou pověst se může hraný orgasmus ukázat jako rozumné řešení.

Když chcete, aby byl klid
Pravdou je, že muži jsou bytosti citlivé a těžce nesou, když se někdo dotkne jejich sexuálního sebevědomí. A co si budeme povídat, ženě to občas až do konce prostě nejde. Důvody mohou být různé – záleží na únavě, fázi menstruačního cyklu, stresu v práci… Někdy je zkrátka předem jasné, že orgasmu nedosáhne. Což samozřejmě vůbec neznamená, že její sexuální život je v troskách. Ovšem pokusy vysvětlit tohle partnerovi jsou zhruba stejně smysluplné jako snaha vysvětlit kvantovou fyziku osmiletému děcku. Nepochopí. Tak co to pro jednou zahrát? Všichni budou spokojení!

Když nechcete přijít o pověst bouchače
I muži mají své dny. Nebo naopak nemají. Fajn, že se postaví, ale co dál? Partnerka je uspokojená, ale vám se na vrchol dnes šplhá nějak špatně. Ještě, aby si tak myslela, že se nemůžete udělat! Řešení je lákavé a na dosah ruky (no, ruky…). Prostě na chvíli zrychlíte a uděláte přesně to, co většinou, když dosáhnete orgasmu. Že se to tentokrát obejde bez vašeho spermatu? Prosím vás, kdo by si toho všímal. Chytněte partnerku do náruče, tulte se a uvidíte, že sperma bude to poslední, co ji bude v tu chvíli chybět.

Když jde o sex na jednu noc
Vztahy jednu noc jsou vyloženě živná půda pro falešné orgasmy. Lidské tělo je složité a partnerům nějaký čas trvá, než se spolu dostatečně sehrají a naučí se, co na toho druhého platí. Opravdu chcete tohle poznávání a učení vměstnat do jedné noci? Nikdy nevíte, jak se budou věci vyvíjet, třeba budete mít štěstí a zažijete ráj na zemi. Ale jestli na vás jeho technika nebo její tělo nezabírá a zároveň jste si jistí, že už se nechcete znovu vidět, pak nemusíte ztrácet čas pokusy se navzájem něco naučit. Klidně to zahrajte a odejděte se vztyčenou hlavou. Proč hned dělat dusno nebo investovat čas a úsilí do něčeho bez budoucnosti…

Když to nebere konec…
Někdy sexuální hrátky zkrátka trvají moc dlouho. Muži jsou v takovém případě hrdí na svou výdrž, je to pro ně věc cti a snaží se ovládat se co nejdéle. Třebaže už partnerka vyvrcholení dosáhla, obvzlášť náruživý milenec to nehodlá vzdát, dokud ji neobšťastní ještě dalšími třemi. V takovém případě není od věci si trochu zapředstírat. A pokud se podobný maraton opakuje, není od věci udělat si malé erotické opáčko a popsat  jeden druhému svá očekávání. K tomu si ale zvolte lepší čas a příležitost, než když je muž zrovna uprostřed prezentace svých kvalit nadsamce.

Když chce žena muže potěšit
Ne každý z nás je v posteli zrovna divoké zvíře a ne všichni jsme pevně přesvědčeni o svých mileneckých kvalitách – to se týká mužů i žen rovným dílem. Když víte, že má partner pod peřinou rezervy a pochybuje  o sobě, co mu tak trochu “nahodit řemen”? Sexuologové tvrdí, že pokud muže nebo ženu povzbudíte a dáte mu či jí najevo, že se vám to líbí, zlepší se váš sexuální život po všech stránkách..

Pár praktických rad pro ni I pro něj– Nepřežeňte to. Když budete nepřiměřeně vykřikovat, neřkuli vydávat hysterické zvuky, bude hned poznat, že orgasmus jen hrajete.– Zavřete oči. Jsou oknem do duše a celkem rychle prozradí, že hrajete levou.– Nebojte se komunikovat. Prozraďte mezi dvěma vzdechy, že už brzo budete, o pár chvil později se úplně uvolněte a vydechněte, že už… Celá situace bude mnohem víc uvěři